dekorujmy.com.pl

Blog o lifestylu, wnętrzach i aranżacjach

Dom

Dekoracja stołu na co dzień i od święta

Dekoracja stołu na co dzień i od święta

Przygotowując dekorację stołu, trzeba wziąć pod uwagę charakter uroczystości, którą zamierzamy zorganizować. Dopasowane do okazji stylowe dekoracje nadadzą wyjątkowego klimatu każdemu wydarzeniu. Jak udekorować stół na co dzień i od święta?

Organizując przyjęcie w domu, należy zadbać nie tylko o wystrój pomieszczenia. Bardzo ważna jest też dekoracja stołu, która musi być dopasowana do charakteru uroczystości. Jednak o wspaniałe ozdoby warto zadbać nie tylko z okazji chrztu, urodzin, czy rocznicy ślubu. Stół to miejsce wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych, dlatego również codzienne posiłki powinny zyskać odpowiednią oprawę. Wybierając stylowe filiżanki do espresso, czy eleganckie serwetki, możemy zadbać o przyjemną atmosferę każdego dnia. 

Elegancka dekoracja stołu na specjalne okazje

Trudno znaleźć uniwersalne ozdoby, które pasowałyby na każdą okazję. Dlatego aranżacja stołu powinna być dopasowana do uroczystości, jaką zamierzamy zorganizować. Urodziny, chrzest, komunia, rocznica ślubu, Święta Bożego Narodzenia – każda okazja wymaga innej oprawy. Do wyboru mamy różnorodne ozdoby, takie jak świąteczne świeczniki, serwetki, oryginalne kubki w kwiaty, czy tradycyjne elementy zastawy stołowej. Bez problemu wybierzemy więc dekoracje stołu, które uświetnią każdą okazję. Należy jednak pamiętać, aby przy wybieraniu ozdób zachować umiar. Jeśli decydujemy się na ozdobną zastawę stołową, warto wybrać obrus w stonowanych kolorach. Jeśli natomiast zależy nam na bogato zdobionych dekoracjach, takich jak obrus, bieżnik czy świeczniki, warto postawić na klasyczną zastawę. 

Organizując przyjęcie z okazji chrztu czy komunii, należy pamiętać, że te okazje kojarzą się z kolorem białym. Dlatego dekoracje powinny być utrzymane w bieli, z elementami złota lub srebra. Z kolei święta to magiczny czas, który wymaga wyjątkowej oprawy. W Boże Narodzenie warto więc postawić na ciepłą czerwień i dużo ozdób świątecznych, natomiast w Wielkanoc wybrać kolory wiosny, wśród których króluje zieleń. Odpowiednia oprawa stołu to obowiązkowy element każdej uroczystości.

Jak udekorować stół na co dzień?

Nie trzeba urządzać przyjęć, aby zadbać o wyjątkową oprawę stołu. Również codzienne posiłki warto celebrować i zadbać o dekoracje, które to uprzyjemnią. Codzienne dodatki powinny dobrze komponować się z wystrojem wnętrza. Zamiast zwykłej zastawy warto wybrać bogato zdobione kubki i talerzyki deserowe, które nadadzą posiłkom szczególnego charakteru. Nie można zapominać o aspekcie praktycznym. Elegancki obrus nie sprawdzi się na co dzień, warto natomiast postawić na obrusy plamoodporne, które łatwo wyczyścić. Bardzo praktyczne są również bieżniki, które mogą mieć różne kolory i kształty, dzięki czemu łatwo je dobrać do kolorystyki pomieszczenia. Dzięki dobrze dobranym dekoracjom stołu każdy posiłek będzie wyjątkowy.

Udostępnij