dekorujmy.com.pl

Blog o lifestylu, wnętrzach i aranżacjach

Dom

Energooszczędne i wydajne żarówki LED – co je wyróżnia od zwykłych?

Energooszczędne i wydajne żarówki LED – co je wyróżnia od zwykłych?

Świadomość znaczenia energooszczędności rośnie wśród konsumentów na całym świecie z każdym rokiem. Ochrona środowiska i proekologiczne podejście do spraw codziennych to nie jedyny atut stosowania produktów o niższym zapotrzebowaniu energetycznym. Dzięki nim możesz ograniczyć koszty rachunków eksploatacyjnych w znaczący sposób. Zobacz różnice między żarówkami LED i klasycznymi konstrukcjami, z których dotychczas korzystano w większości domów, firm i instytucji. 

Żarówki LED kontra żarówki klasyczne – Porównanie

Nie musisz być ekspertem, by wiedzieć, że żarówki LED zapewniają dużo większą efektywność świetlną od żarówek klasycznych. Czy zdajesz sobie jednak sprawę z rozmiaru tych różnic? 

Tradycyjne żarówki wykorzystują zaledwie 5% pobieranej energii elektrycznej do produkcji światła. Z kolei wysokojakościowe żarówki LED są w stanie zapewnić współczynnik efektywności na poziomie 90%! Jak widać, różnica jest ogromna i prawdopodobnie będzie ona również odczuwalna dla Twojego portfela podczas płacenia rachunków eksploatacyjnych (oczywiście na plus). 

Zalety żarówek LED – Poznaj technologię, która zmienia nasze życie

Technologia LED zmienia świat na naszych oczach. Charakteryzuje się ona ogromną ilością zalet, których nie trzeba się doszukiwać, by przekonać się o pozytywnym wpływie wymiany klasycznych żarówek na produkty LED. 

Energooszczędność – Generuj dodatkowe oszczędności 

Żarówki LED pozornie są droższe. Ich zużycie energii jest jednak wielokrotnie niższe, a żywotność dużo dłuższa – nawet do 100 tys. godzin efektywnej pracy. Oznacza to, że nie musisz tak często kupować nowych żarówek, a rachunki za energię elektryczną będą niższe – co może mieć szczególnie duże znaczenie w przypadku dużych gospodarstw i firm. 

Chroń środowisko – Wykorzystuj żarówki LED

Żarówki LED mogą być używane przez długi czas, a niektóre modele mogą wytrzymać nawet do 100 tys. godzin. Oznacza to, że ​​nie musisz martwić się o wyrzucanie ich do śmieci lub utylizację – ograniczając tym samym ilość produkowanych odpadów przez gospodarstwo domowe lub działalność. Nie posiadają one też w swojej konstrukcji żadnych szkodliwych substancji – tj. ołów, które mogą zanieczyszczać środowisko. 

Warto zwrócić uwagę, że z ich pomocą wykorzystujesz mniej energii elektrycznej. Przyczynisz się w ten sposób do optymalizacji ilości zużywanego prądu – ograniczając tym samym produkcję CO2 do atmosfery. Zmniejszając zapotrzebowanie energetyczne swojej nieruchomości do minimum, wspierasz proekologiczne podejście do życia. 

Do tego żarówki LED dostępne są w wielu ciekawych, designerskich konfiguracjach. Mogą one przyjmować zróżnicowane formy, kształty i rozmiary, zapewniając również personalizację siły, barwy, czy nawet koloru światła. Nie czekaj i wymień standardowe żarówki na żarówki LED już teraz. Skorzystaj z oferty wysokojakościowych produktów w atrakcyjnych cenach. Sklep z oświetleniem Studio Światła przygotował wiele zróżnicowanych propozycji – tak, by każdy znalazł asortyment dostosowany do jego indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Przekonaj się o tym na własne oczy i skompletuj zestaw oświetlenia bez wychodzenia z domu lub pracy. 

Udostępnij