dekorujmy.com.pl

Blog o lifestylu, wnętrzach i aranżacjach

Dom

Łóżko dziecięcego ciasnego pokoju – jak pogodzić mały metraż i wysokie
wymagania malucha?

Łóżko dziecięcego ciasnego pokoju – jak pogodzić mały metraż i wysokiewymagania malucha?

Dziecięcy pokój zazwyczaj ma niewielki metraż – szczególnie kiedy rodzina mieszka w bloku. Urządzenie małej przestrzeni jest poważnym wyzwaniem, ponieważ pokoik dla malucha musi być praktyczny oraz ładny. Rodzice często głowią się, jak poukładać szafy i biurko, a najtrudniejszym zadaniem jest znalezienie miejsca do spania. Zobacz, jakie łóżko dziecięce sprawdzi się w małym pomieszczeniu. 

O czym pamiętać podczas poszukiwań łóżka dla dzieci? 

Ustawienie łóżka oraz innych mebli w niewielkim pokoju dziecięcym powinno być poprzedzone dobrym planem. Szafki i inne akcesoria nie mogą być bezmyślnie poupychane – wszystko musi mieć swoje miejsce i odrobinę przestrzeni tak, by dziecko sięgnęło po wszystko, czego potrzebuje. Kupując łóżko do małego wnętrza, należy zwrócić uwagę na: 

rozmiar łóżka, 

formę mebla, 

dodatkowe schowki. 

Lepiej wybierać modele dopasowane do wzrostu dziecka – maluch nie potrzebuje dwumetrowego łóżka z dużą, toporną ramą. Warto rozważyć zakup mebla z pojemnikiem na pościel, dzięki czemu kołdra i poduszki nie będą na widoku przez cały dzień. 

Jak wygospodarować miejsce na łóżko w pokoju dziecka? 

Szukanie miejsca na łóżko dziecięce potrafi być frustrujące i często wymaga pójścia na kompromisy. Większa przestrzeń do nauki odbierze miejsce na część wypoczynkową, a za

duża strefa sypialniana ograniczy możliwość urządzenia funkcjonalnego kącika do nauki. Warto rozważyć zakup łóżka wielofunkcyjnego, które zapewnia maluchowi komfortowy sen, a do tego służy jako uniwersalny schowek na pościel i inne drobnostki – wystarczy wybrać model wyposażony w szufladę. Wygodne i bezpieczne łóżka dla dzieci można kupić na przykład w sklepie Akord – https://sklep.akord.net.pl/189-lozka-dzieciece

Dwa łóżka dziecięce w małym pokoju – jak je pomieścić? 

Co zrobić, jeśli na ciasnej przestrzeni mieszkają dwie pociechy? Sytuacja zaczyna się komplikować, ponieważ w niewielkim pokoju należy pomieścić drugie łóżko. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się zakup piętrowego mebla, jednak ten pomysł nie zawsze się sprawdza. O ile nastolatki będą zachwycone, o tyle młodsze dzieci mogą spaść z drabinki i zrobić sobie krzywdę. Lepiej zdecydować się na osobne łóżka – warto ustawić je na dwóch przeciwległych ścianach pokoju. Jeśli pomieszczenie jest za wąskie, to meble do spania można umieścić wzdłuż jednej ściany tak, by maluchy w czasie snu były zwrócone do siebie głowami. Łóżka dla dzieci najlepiej oddzielić od siebie regałem tak, by podopieczni zyskali odrobinę prywatności. 

Urządzenie małego pokoiku dla córki lub syna często spędza rodzicom sen z powiek, jednak nawet najmniejszą przestrzeń można rozsądnie zagospodarować. Maluchy nie potrzebują wielu mebli, dzięki czemu znalezienie miejsca na jedno lub dwa łózka staje się o wiele prostsze.

Udostępnij