Dom
Tutaj jesteś

Całoroczne prace w ogrodzie przydomowym

24 stycznia 2022 Dom prace w ogrodzie


Wiele osób marzy o własnym przydomowym ogródku. Najczęściej chcieliby tam hodować warzywa na rodzinne dania oraz piękne kwiaty, które ozdobią widok za oknem. Trzeba jednak pamiętać, że taki ogród to nie tylko przyjemności, ale również całoroczna praca.

Wiosenne porządki na grządkach

Cieplejsze i dłuższe dni w marcu oraz kwietniu oznaczają konieczność wzmożonych prac w ogrodzie. W tym czasie należy posiać rośliny, które zakwitną późną wiosną i latem. Należy przekopać grządki i odpowiednio przygotować je pod nowe nasadzenia. Wczesna wiosna, to dobry czas na porządne podcięcie róż. Dzięki temu za kilka tygodni kwiaty wybuchną ze zdwojoną siłą i zachwycą domowników.
Wiosna to okres sadzenia roślin i zabezpieczania młodziutkich kiełków przed zniszczeniem lub wydziobaniem przez ptaki.

Letni czas podziwiania pięknego ogrodu

Prace w ogrodzie podczas letnich upałów nie zawsze bywają przyjemne. Jednak można w tym czasie pokusić się o własnoręczne zrobienie ogrodowej ławeczki lub zorganizowanie miejsca na rodzinne grillowanie.
Latem następuje bardzo szybki rozkwit traw. Nie wolno zaniedbywać regularnego koszenia, jeśli ogród ma nie zarosnąć dziko rosnącymi chwastami. Równie ważne jest częste pielenie grządek warzywnych. Tylko dzięki regularnej pracy będzie można cieszyć się obfitymi plonami.

Jesienne prace w ogrodzie

Jesień to najbardziej intensywny czas dla każdego ogrodnika. Jest to odpowiedni okres na zbiór owoców i warzyw. Wtedy można poczuć satysfakcję z włożonej pracy.
Jesień to czas ogrodowych porządków i odpowiedniego przygotowania roślin do zimowania. Należy pamiętać o zrobieniu chochołów dla róż i innych delikatnych kwiatów i krzewów. W tym czasie można posadzić kwiaty cebulkowe, które zakwitną wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca.
Korzystając z ostatnich ciepłych dni, trzeba zająć się odpowiednią konserwacją i zabezpieczeniem przydomowej małej architektury.
Do tego dochodzi walka ze spadającymi liśćmi, które pozostawione na trawniku mogą doprowadzić do jego nieodwracalnego zniszczenia. Liście należy grabić systematycznie, używając specjalnych grabi o dłuższych ząbkach.

Co ogrodnik robi w zimowe wieczory?

Mogłoby się wydawać, że zimą praca ogrodnika jest zakończona. Jednak nic bardziej mylnego! To właśnie podczas długich zimowych wieczorów jest czas na zrobienie planów ogrodu, wymyślenie nowych zestawów roślin lub zapoznanie się z nowinkami ogrodniczymi. W tym czasie trzeba też regularnie doglądać i sortować pozostawione w piwniczce jabłka, marchew, cebulę lub ziemniaki.

Narożnik czy sofa do salonu

Redakcja dekorujmy.com.pl

Witamy na Dekorujmy.com.pl – blogu stworzonym z pasji do pięknych wnętrz. Każdy artykuł na naszym blogu jest starannie opracowany przez redaktorów, którzy dbają o to, aby dostarczać Ci wartościowych informacji. Wierzymy, że dzięki naszym treściom, Twój dom stanie się miejscem, w którym będziesz spędzać czas z przyjemnością. Razem tworzymy przestrzeń pełną inspiracji i ciekawych rozwiązań dla Twojego domu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?