dekorujmy.com.pl

Blog o lifestylu, wnętrzach i aranżacjach

DomLifestyle

Co dają rolety zewnętrzne w domu jednorodzinnym?

Co dają rolety zewnętrzne w domu jednorodzinnym?

Zapewnienie bezpieczeństwa swojej rodzinie to priorytet każdego właściciela domku jednorodzinnego. W mediach co chwilę pojawiają się informacje o włamaniach i kradzieżach. Problem narasta, gdy dom znajduje się w ustronnym miejscu lub w momencie dłuższej, wakacyjnej nieobecności domowników.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety można podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Najbardziej rozpowszechnione są rolety antywłamaniowe. Ich zadanie jest jasne – mają chronić dom i domowników. Często są też instalowane na budynkach firm i przedsiębiorstw. Typowe rolety antywłamaniowe muszą posiadać specjalny atest i być zbudowane ze wzmocnionych elementów.
Innym rodzajem rolet są te, które nie mają funkcji chroniących przed włamaniem, ale stanowią ozdobę budynku. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co dają rolety zewnętrzne i czy warto je zakładać, jeśli nie posiadają właściwości antywłamaniowych.

Korzyści z zainstalowania rolet zewnętrznych

Roleta zewnętrzna może stanowić ciekawą ozdobę zewnętrznych ścian domu. Rolety dostępne są w dość szerokiej barwie kolorystycznej. Barwę można dobrać pod kolor dachówki lub drzwi wejściowych. Dom będzie wtedy tworzył spójną kolorystyczną całość. Oryginalny efekt przyniesie dobranie rolety na zasadzie kontrastu, na przykład zainstalowanie rolety w intensywnych kolorach.

Rolety zainstalowane na zewnątrz domu dadzą ochronę przed uciążliwymi warunkami pogodowymi. Sprawdzą się zwłaszcza w upalne dni. Zasłonięte na zewnątrz okno odbije promienie słoneczne i ochroni wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem. W bardzo wietrzne dni zasłonięcie rolety zapobiegnie wnikaniu chłodu do mieszkania.
Zewnętrzne rolety w stu procentach chronią domowników przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów lub przypadkowych osób. Dzięki temu w mieszkaniu zawsze można czuć się swobodnie. Zasłony lub rolety wewnętrzne zazwyczaj przepuszczają trochę światła i z pewnością w tym przypadku nie będą tak dobrze spełniały swojej funkcji, jak rolety zewnętrzne.

Rolety dają poczucie bezpieczeństwa

Nawet jeśli zainstalowana roleta nie jest typowo antywłamaniowa, to jednak spełnia pewne funkcje zabezpieczeniowe. Potencjalny włamywacz nie wie, z jaką roletą ma do czynienia i sama jej obecność może zadziałać odstraszająco. Sforsowanie zasuniętej rolety zajmuje trochę czasu i jest to czas, w którym mogą zadziałać inne metody ochrony.

Co dają rolety zewnętrzne, jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców? Sama świadomość, że jest jakaś bariera może wpłynąć uspokajająco na domowników i dzięki temu zapewnić im spokojny sen.

Udostępnij