Tutaj jesteś

Stylowa zasłona do salonu

25 stycznia 2022 Poradnik zaslona do salonu


Jednym z ważniejszych elementów aranżacji wnętrz jest odpowiednia dekoracja okien. Okna są oczami mieszkania i ich właściwa ozdoba zadecyduje o charakterze całego wnętrza. Wybór odpowiednich zasłon może sprawić niemały problem zwłaszcza, gdy chodzi o dekorację okien i balkonu w salonie.

Jaki materiał wybrać na zasłonę

Zasłony mogą być wykonane z różnych tkanin. Dobór odpowiedniego materiału w dużym stopniu zależy od stylu wnętrza. W mieszkaniach urządzonych w sposób tradycyjny sprawdzą się zasłony z grubszych, cięższych materiałów. Mogą to być błyszczące atłasy i inne pluszowe tekstylia.
W domach o charakterze kolonialnym świetnie zaprezentują się zasłony uszyte z naturalnego lnu. Wnętrze będzie sprawiało wrażenie lekkości i nabierze słonecznego blasku.
W nowoczesnych salonach zasłonki pełnią głównie funkcję dyskretnej dekoracji. Zazwyczaj są jednokolorowe i swobodnie opadają do podłogi.

Funkcja dekoracyjna zasłony

Zasłony są niewątpliwie jednym z bardziej rzucających się w oczy elementów dekoracyjnych. Dlatego bardzo ważne jest, żeby płynnie współgrały z kolorami ścian i mebli. Źle dobrana zasłona, może zniweczyć cały plan i wysiłek włożony w remont domu.
Ciemna zaslona do salonu sprawi w połączeniu z ciemnym kolorem ściany, że pokój wyda się mroczny i pogrążony w cieniu. Jeśli okna salonu mają być przyozdobione zasłonami w kolorze granatowym, bordowym lub brązowym, to ściany powinno pomalować się, jak naj jaśniejszą farbą.

Najmodniejsze zasłony do salonu

Stylizacja zasłon zmienia się niemal co sezon. Raz w modzie są krótkie zasłonki z falbaną a innym razem długie i ciężkie zapewniające całkowite zaciemnienie pomieszczeń. Przez długi czas najchętniej używane zasłonki pochodziły ze stylu skandynawskiego. Zasłonki te miały kolor brudnej bieli i uszyte były z naturalnego lnu lub materiału sztucznego, podobnego do lnu.
Coraz większą popularność zyskują zasłonki uszyte z naturalnych materiałów i ozdobione florystycznymi wzorami.

Eleganckie i stylowe zasłony

Najbardziej eleganckie zasłony są proste w kroju i w tradycyjnych kolorach. W salonie wykończonym w stylu nowoczesnego minimalizmu, zasłonka powinna stanowić dyskretną dekoracją. Prostota i pewna surowość świadczy o wysublimowanym guście i wysokim poczuciu estetyki.
Eleganckie zasłony to również cecha charakterystyczna wnętrz klasycznych. W takich salonach można zobaczyć ciężkie drewniane meble i wygodne kanapy. Do wystroju klasycznego odpowiednie będą zasłony atłasowe w butelkowym lub brązowym kolorze.

Narożnik czy sofa do salonu

Redakcja dekorujmy.com.pl

Witamy na Dekorujmy.com.pl – blogu stworzonym z pasji do pięknych wnętrz. Każdy artykuł na naszym blogu jest starannie opracowany przez redaktorów, którzy dbają o to, aby dostarczać Ci wartościowych informacji. Wierzymy, że dzięki naszym treściom, Twój dom stanie się miejscem, w którym będziesz spędzać czas z przyjemnością. Razem tworzymy przestrzeń pełną inspiracji i ciekawych rozwiązań dla Twojego domu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?